Egészségügyi hírek

Dr. Mühl Dorottya klinikai onkológussal beszélgettünk

Minden nyolcadik nő emlődaganatos lesz valamikor az élete során, és ez nagyon sok gyógyítandó és gyógyítható beteget jelent. Dr. Mühl Dorottya klinikai onkológus, a Semmelweis Egyetem Belgyógyászati és Onkológiai Klinika munkatársa, akinek fő szakterülete az emlődaganatok onkológiai kezelése.

tovább
Az alkoholfogyasztás hatásai az alvásra

Széles körben elterjedt nézet, hogy az alkohol segít az elalvásban, pedig az elalvás előtti órákban fogyasztott ital felszínesebbé és kevésbé pihentetővé teszi az alvást, sőt az alvás-ébrenlét ciklusának megzavarásával hosszabb távon nehezíti azt.

tovább
Tanácsok pollenallergiásoknak szabadtéri tevékenységekhez

A pollenszezon megnehezíti a szabadban való időtöltést a pollenallergiások számára. Milyen szabályokat érdemes betartani, hogy elkerüljük a kellemetlenségeket?

tovább
Mi a legjobb alvási testhelyzet kisbabáknak?

Az utóbbi időben sokat vizsgálták, mi a helyes alvás közbeni testhelyzet. Ha lehetséges, a kisbabáknak a hátukon fekve kell aludniuk.

tovább
Kedvezmény az egészségtudatos lakosságnak? Dr. Bodoky György a Rákkutatók podcastban

Azok, akik egészségesen élnek és részt vesznek rendszeresen a szűrővizsgálatokon, egészségügyi vagy akár munkáltatói kedvezményben részesülhetnének - véli dr. Bodoky György klinikai onkológus, a Dél-pesti Centrumkórház Onkológiai Centrumának osztályvezető főorvosa.

tovább
Mitől lehet keserű a kávé?

Tejszínnel vagy feketén? Egy-két-három cukorral? Mindenki másképp szereti a kávét. De miért van az, hogy egyesek üresen isszák, mások meg sem bírják kóstolni édesítés nélkül? Nos, bármennyire is meglepő, német tudósok a genetikával magyarázzák a keserű íz érzékelésének mértékét.

tovább
Gyógyszerszedési kisokos pajzsmirigybetegek részére

A pajzsmirigybetegségek kezelésére szolgáló gyógyszerek hasznosulását nagymértékben befolyásolja, hogy a beteg mikor, illetve milyen ételekkel, italokkal és más gyógyszerekkel együtt szedi a beteg. A nem megfelelő bevétel akár a kezelés sikertelenségét is okozhatja.

tovább
A monoklonális gammopáthia (paraproteinémia)

Az immunrendszer bizonyos limfocita eredetű sejtjei antitesteket termelnek, melyek változatos funkcióval bírnak. Alapvetően az immunrendszer működésében, és a különböző kórokozók elleni küzdelemben vesznek részt.

tovább
A klórozott fürdővíz veszélyei

A klórt az uszodák és strandmedencék vizének fertőtlenítésére használják. Azonban egyre több jel utal arra, hogy ennek a vegyi anyagnak egészségkárosító hatása is van. Van olyan tanulmány, amely szerint nemcsak az asztmás betegségek kockázatát növeli, hanem rákkeltő is lehet.

tovább
Diabéteszes neuropátia: önsegítő technikák

Az orvos által javasolt terápiák mellett számos olyan dolog létezik, amivel a beteg segítheti a diabéteszes neuropátia kezelését és enyhítheti a fájdalmát.

tovább

Oldalak